החינוך שלנו

28/07/2019

הורים, מחנכים,

אתם לא לבד!

שני מקרים קשים של אונס קבוצתי שנחשפו לאחרונה העירו את כולנו לצורך העצום בשיח בריא ופתוח עם הילדים/ות בנושאים של יחסים ומיניות בריאה. יחד עם הבהלה, הכאב והפחד על הילדים, כדאי לזכור שנער/ה שזוכה לשיח פתוח, מכבד ומתמשך עם הוריו/יה ומחנכיו/ה על נושאים כמו יחסים וקשרים בריאים, כבוד האישה והאדם, אלכוהול והשפעותיו, מיניות על גווניה השונים, אבחנה בין מציאות לפורנוגרפיה, לחץ חברתי ועוד – יוצא/ת לזירה החברתית מצויד/ת בארגז כלים ובמצפן מוסרי, ולכן הסיכוי שיהיה שותף/ה למצב של אטימות ואלימות מינית פוחת משמעותית.

מטרת המפגש היא לעשות כמיטב יכולתנו כחברה וכמחנכים "בדרור גליל" – התיכון החברתי למקצועות המחר, לעזור להורים ולכל מי שבא במפגש עם נוער, לדבר עם בני ובנות הנוער ולתת להם אלטרנטיבה חיובית ובונה למסרים ה...

אחד המוקדים של שבוע המייקינג הישראלי 2018 התקיים בדרור גליל!!

חניכי ביה"ס הזמינו את הציבור הרחב למוקד הצפוני של שבוע המייקינג הישראלי. 400 תושבי הגליל הגיעו לפסטיבל ולקחו חלק בחוויית מייקינג מדהימה לכל המשפחה. לשחק, ליצור ולדמיין בסדנאות פתוחות: פאזלים בחיתוך לייזר, בניית רובוטים קשקשנים, מכונות נייר, בניית קיר ירוק, קקטוס-קפה, מתחם הפעלות ומשחקים לילדים ועוד.

הפסטיבל התקיים במעבדת הייצור הדיגיטלי של דרור גליל - בית הספר למקצועות המחר, בקיבוץ רביד.

צפו בסרטון ההזמנה:

זהו פרויקט חדש של בית הספר התיכון "דרור גליל" בשיתוף משרד העבודה. התלמידים נדרשו למצוא פתרונות שיסייעו לבעיות חקלאיות הקשורות לאיכות הסביבה.

לקריאה לחצו על הכתבה:

יום הלימודים מתחיל ב-9:00 ונגמר ב-15:00, אין צלצולים, ציונים, נוסחאות על הלוח או שולחנות שמסודרים בטור ● הכירו את בית הספר דרור גליל שמשקיף על נוף פסטורלי לכנרת ומבקש לשנות את מקומו של בית הספר בחברה ● ישראל 2048, פרויקט מיוחד

לקריאת הכתבה לחץ כאן 

 

מגמת מוצרים משפרי חיים - יוצרנות, בתיכון 'דרור גליל - בית הספר למקצועות המחר', הממוקם בקיבוץ רביד ושייך לרשת 'דרור בתי חינוך', יצאה השבוע לייצג את בית הספר באירוע ארצי של מיזמים עסקיים חברתיים.

בתקופה האחרונה עמלים תלמידי המגמה על ייצור מוצר שיקל על חייהם של אנשים בעלי מוגבלויות מוטוריות בידיים.

בתחרות ארצית, שנערכה השבוע, הוצגו פרויקטים מבתי ספר ברחבי הארץ. תלמידי המגמה, הציגו את המוצר שלהם וזכו בפרס על הפיתוח הייחודי.

בסדרת כתבות הדוקו "סלפי ישראל" מקדיש העיתונאי עמרי מניב כתבת תחקיר - "סלפי: האם מערכת החינוך מכורה לציונים?". עמרי מניב יוצא בעקבות ההישגים הנמוכים של תלמידי ישראל בבחינות הבגרות והמבחנים הבינלאומיים. האם מערכת החינוך התמכרה למבחנים ומחמיצה את העיקר?

ערוץ 10 באו ללמוד מדרור גליל - בית הספר למקצועות המחר, איך עושים בי"ס מתקדם בלי מבחנים!
אצלנו התלמידות והתלמידים לומדים מתוך התמודדות עם אתגרים אמיתיים ופתרון בעיות שישפרו את חייהם של עשרות אלפי אנשים!

צפו בכתבה:

16/11/2016

דרור גליל - בית הספר למקצועות המחר - בונים חברה טובה יותר. זו הכותרת של כתבה זו. אבל הסיפור מתחיל בבית ספר דרור גליל, בית הספר למקצועות המחר של רשת דרור בתי חינוך. התפיסה היא שבניית קשרים ומערכות היחסים בתוך בית הספר היא יעד מרכזי של תכנית הלימודים. לכן, יצאו השבוע כל כיתות בית הספר לסמינר בן יומיים בקיבוץ יזרעאל שמטרתו בניית הכיתה כקבוצה חברתית.

"זאת לא פנטזיה - תכנית הלימודים שונה לגמרי. הלמידה היא מחוברת לחיים ולדברים שמעניינים אותנו, התלמידים. המערכת בנויה כך שלומדים דרך פרויקטים חברתיים. לומדים על החברה, מזהים צרכים וקשיים חברתיים אמתיים ויוזמים פרויקטים שיכולים לעזור". תומר טולמק תלמידת כיתה י"א מציגה את בית הספר החדש שלה - בית ספר דרור גליל - בית הספר למקצועות המחר.

לכתבה של תומר טולמק ב-YNET מעורבות לחצו כאן

אנו מבקשים להראות איך עקרונות ותכנים של תרבות המייקרים באים לידי ביטוי בעולם החינוך. לצורך זה נסקור להלן מה משמעות המונח "מייקרים" ו "מייקרספייס", ונראה אילו עקרונות חינוכיים באים ליידי ביטוי בעולם הזה ואיך ניתן ליישם אותם במסגרת חינוכית.

מייקינג ותנועת המייקרים - Making and the Maker Movement

במשמעות המודרנית מקובל להגדיר מייקינג כיצירה טכנולוגית רב תחומית, ובעיקר יצירה דיגיטלית: שרטוט, הדפסה בתלת ממד, חיתוך בלייזר וכן הלאה. בתמונה המלאה, מייקינג (Making) עוסק בכל תחומי העיצוב והיצירה, כמעט ללא מגבלות: מנגרות וכדרות ועד תפירה, צילום ובניית אתרי אינטרנט. זאת ועוד: גם מיומנויות עסקיות ובינאישיות נכנסות לתמונה, משום שהוצאה לפועל של רעיון גדול, דורשת עבודה מתואמת של יותר מאדם אחד.​​

מייקינג היא מסוגלות יצירתית בעולם האמיתי.

...

ללמוד מתוך החיים האמתיים

שלושה ימים לאחר שהסתיימה מלחמת לבנון השנייה, עליתי לקריית-שמונה עם קבוצה של 50 מתנדבים מתנועת דרור ישראל. באנו לתמוך בתושבים ולעזור בשיקום פיזי של בתים ומוסדות החינוך בעיר שספגה במשך חודש למעלה מ-1,000 קטיושות.

במשך חודש שלם סייענו בשיפוץ מבנים ומוסדות חינוך שנפגע על-ידי רקטות, הפעלנו אלפי ילדים ומבוגרים בפעילויות חברתיות בגנים ציבוריים בעיר, ערכנו סקר מקיף של מצב המקלטים בעיר, מתוכו הפקנו דו"ח שהוגש לעירייה ולפיקוד העורף הכולל המלצות מעשיות לתיקון ליקויים במקלטים ולשיפור תנאי השהות בהם.

לא אעסוק כאן בתרומה העצומה של פרויקט חברתי כזה. אני רוצה להתייחס דווקא למה שעבר עלי ועל השותפים שלי תוך כדי העבודה שלנו בקריית שמונה. במהלך החודש בו פעלנו בעיר למדתי המון דברים חדשים, עמוקים ומשמעותיים. למדתי על...

Please reload

© 2016. דרור גליל

כתובת: קיבוץ רביד, דואר טבריה 1496000 טלפון: 04-6787833 054-7554288 דוא"ל: Dror_galil@Drornet.org.il           

  • Facebook Social Icon